Termosy obiadowe, potrzebne do pracy jak i na wycieczkę.

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń
Lifting – dostępne zabiegi odmładzające
24 September 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Gabinet medycyny estetycznej – zabiegi modelujące sylwetkę
25 September 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są nowością i na rynku znajdujemy je od lat, a dokładnie od mniej więcej roku 1900, jest to dość długi czas od kiedy zostały wyprodukowane. Budowę termosu skonstruowało dwóch naukowców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a określenie jest zaczerpnięty od greckiego wyrazu ,,therme” oznaczającego ciepło. Wszyscy są świadomi czym jest termos, jednak mała część osób wie jak on dokładnie działa. Jest to ,nazwijmy, akcesorium, zbudowane z podwójnych ścianek, a między nimi jest obszar pustki cieplnej. Ściany są cienkie i dzięki temu wymieniają one jak najmniejszą ilością ciepła. Strata ciepła jest również redukowana poprzez przewodzenie oraz powierzchnie, która pokryta jest warstwą odbijającą światło. Wszystko to sprawia, że akcesorium to podtrzymuje nasz posiłek lub napój w idealnej temperaturze przez długi okres czasu. Dzisiaj na rynku znajdziemy tysiące rodzajów termosów, możemy przebierać w kolorach, pojemności, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także wykorzystaniem, przykładowo, istnieją termosy tradycyjne, znane każdemu, o zwykłym wyglądzie, służące do przechowywania napoi, takich jak kawa czy herbata oraz termosy obiadowe, innymi słowy termosy do żywności, do utrzymywania ciepła zup czy dań i są przydatnym rozwiązaniem. Termosy obiadowe różnią się od tych klasycznych przede wszystkim, to znaczy są one po pierwsze, dużo większe, po drugie mają zupełnie inny kształt, nie są takie wysokie, mają szerszy wlew i są bardziej skomplikowane. Jeśli chodzi o działanie, nie ma tutaj żadnej różnicy.Tego typu termosy są niezastąpione w pracy i na wycieczkach. Spędzając mnóstwo czasu w pracy z niemożliwością przyrządzenia sobie ciepłego obiadu, świetnym pomysłem jest przygotowanie sobie posiłku w domu i przechowanie go w termosie. Następna sytuacja, wycieczka, bez znaczenia czy szkolna, rodzinna czy samotna, w góry, nad rzeką, zwiedzając miasta czy wsie, jesteśmy w stanie zabrać ze sobą ulubione posiłki, bez potrzeby spędzania dnia konsumując tylko i wyłącznie przekąski. W pracy, i również na wycieczce jest to przydatne, gdyż wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasz organizm domaga się satysfakcjonującego posiłku, aby móc bez większych trudności działać przez następne kilka godzin.

Aby wybrać idealny dla siebie termos, należy przejrzeć ofertę jaką znajdziemy w różnych sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak dużo, że nie rzadko jest ciężko zdecydować. Dużą role przy decyzji ma bez wątpienia cena, która waha się od około 30 złotych do nawet 400 złotych. Widzimy, że jest to niemała rozbieżność cenowa. Istnieje takie przekonanie, że porządny termos, który wytrzyma więcej niż jeden sezon powinien dużo kosztować. Ważną kwestią jest również materiał, z którego nasz produkt jest stworzony. Są termosy plastikowe, które niestety słabo trzymają ciepło oraz termosy szklane i ze stali, które bez zarzutów dają sobie rade. Termosy stalowe są najbardziej popularna, jako, że te szklane nie są tak odporne. Następna kwestia jaką należy obadać przed kupnem jest korek, przez który ucieka wysoka temperatura. Korek może być automatyczny, z uszczelką i łączony. Na wyprawę w chłodniejsze miejsca idealnym będzie ten pierwszy, poniewać przez ten typ ucieka najmniejsza ilość ciepła. Jeśli chodzi o wielkość, to termosy obiadowe zazwyczaj nie są bardzo pojemne; produkowane są tak, aby zmieścić danie dla jednej osoby. Jeśli nasz termos zamierzamy zabrać na wycieczkę powinno się pomyśleć o komforcie trzymania; aby nie było to problemem. Do wyboru mamy termosy z zwykłą powłoką zewnętrzną, wytworzoną z metalu oraz specjalnie wykonane termosy wyższej jakości o chropawej powłoce. Dzięki takiemu zabiegowi możemy mieć pewność, że termos nie wysunie się nam z dłoni; oprócz tego, prezentują się one dużo lepiej.

Jakie mamy możliwości przy korzystaniu z tego rodzaju akcesorium? Termosy obiadowe, czy tak zwane food jug’i, są tworzone, z myślą o, jak sam termin wskazuje, gorących posiłkach. Jakie dokładnie posiłki możemy w nich przechowywać? Wydaje się, że w takim ,,pojemniku” można przechowywać tylko zupy, co jest bez wątpienia błędnym stwierdzeniem, ponieważ służą one również do przechowywania dań jednogarnkowych, jak na przykład bigos czy gulasz.Co ciekawe, świetnie sprawują się w przenoszeniu potraw zimnych. Są one wyposażone w zakrętkę, która idealnie funkcjonuje jako talerz. Food jug’i posiadają jednak pewna wadę, trzymają one ciepło dużo krócej niż tradycyjne termosy na kawę i herbatę, jest to tylko 4-6 godzin. W niektórych sieciach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające ciepło, są one bez wątpienia sporo droższe.

Termosy obiadowe są całkiem nowe na rynku, ale szybko stały się popularne i ochoczo nabywane. Chcąc poprawić jakość swoich posiłków w pracy idealnym pomysłem jest zaopatrzenie się w tego rodzaju akcesorium.Natomiast podczas dłuższych wycieczek na łono natury, termos jest często jedyną możliwością na zjedzenie czegoś pożywnego i ciepłego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają wiele zalet, takich jak: pakowność specjalnie stworzona, aby zmieścić cały posiłek; posiadają duży otwór wlewowy, który ułatwia mycie oraz sprawne wykorzystanie sztućców podczas jedzenia bezpośrednio z termosu; większość świetnie radzi sobie z izolowaniem ciepła, możemy więc bycia zadowolonym z gorącego jedzenia przez długi okres czasu. Nie można zapomnieć jednak, że takie termosy nie są wieczne i mimo wszystko po dłuższym użytkowaniu warto je zmieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/

Comments are closed.