Lifting – dostępne zabiegi odmładzające

Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Sprawy karne i wykroczenia Toruń
24 September 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, potrzebne do pracy jak i na wycieczkę.
25 September 2019
Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z upływem lat poziom elastyny i kolagenu w skórze mocno obniża się, co oznacza, że staje się ona zwiotczała oraz pojawiają się na niej zmarszczki. Osoby, które pragną zachować młodość , mogą poddawać się zabiegom, które zapewnią jej jędrność i elastyczność. Jeśli jednak takie działania przeciw starzeniu się nie wystarczają, nowoczesna medycyna estetyczna udostępnia liftingi, które przywracają napięcie skóry, poprawiają jej wygląd i kształt. Co więcej, nowe metody są znacznie mniej inwazyjne i nie oznaczają skomplikowanych operacji, bo są wykonywane bez skalpela. Zazwyczaj posługują się innymi metodami, ale są skutecznym sposobem na zakrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są zaliczane do najnowocześniejszych i innowacyjnych metod liftingowych. Jego technika bazuje na mocy ultradźwięków, które są emitowane przez specjalne urządzenie i wnikają w głąb skóry. Sięgają zdecydowanie głębiej od innych urządzeń (np. laserowych), a tam wywołują ruch i tarcie komórek, które produkuje ciepło. To doprowadza do podskórnych mikrouszkodzeń, które stymulują regenerację organizmu. Wytwarzany w tym procesie kolagen dodatnio wpływa na wygląd i zdrowie skóry. Dzięki niemu odzyskuje ona jędrność i elastyczność, a zmarszczki zostają wygładzone. Co więcej technika HIFU może być również używana na różnych częściach ciała. Dzięki długoletnim badaniom nad ultradźwiękami, taka technika jest bezpieczna dla organizmu, jednak zabieg powinien być przeprowadzany w przez specjalistę, aby nie narażać się na niepomyślne działania.

Termolifting

Innym sposobem na aktywowanie wytwarzania kolagenu jest termolifting, który jest współcześnie oceniany jako jeden z najefektywniejszych liftingów. Zabieg opiera się na pracy fal radiowych, które tak samo jak w przypadku ultradźwięków przenikają do wnętrza skóry i tam stymulują włókna kolagenu. Przez energię termiczną obkurczają się i rozszerzają, co mobilizuje ich pracę. Termolifting poprawia napięcie skóry oraz modeluje owal twarzy, zmniejsza zmarszczki całej twarzy – także okolic oczu, a gęstość i jędrność skóry poprawia się już po jednym zabiegu. To działanie zapobiega starzeniu się i jest doskonałą metodą redukcji cellulitu, blizn oraz rozstępów. Zabieg nie ma negatywnego wpływu na naczynia krwionośne ani na nerwy oraz jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny.

Wolumetria twarzy

Pod terminem wolumetrii kryje się zabieg opierający się na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego albo innych płynów nazywanych stymulatorami kolagenu ( kwas polimlekowy), które są jak wypełniacz, w skutek czego podnoszą wiotką skórę oraz modelują owal twarzy. Niekiedy możliwe jest również użycie własnego tłuszczu pacjenta. Dostosowane dawki sprawiają, że końcowy rezultat jest naturalny oraz nie widać oznak jakiejkolwiek ingerencji medycyny estetycznej. Preparat wstrzykuje się w tkankę podskórną albo pod mięśnie, a następnie rozciera delikatnym masażem, co daje zamierzone i trwałe rezultaty. Przyjmuje się, że skutki wolumetrii utrzymują się nawet 18 miesięcy. Co więcej może również zastępować inwazyjne operacje plastyczne, dlatego że dzięki wypełnieniu można poprawić kontur twarzy lub powiększyć usta czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Nieco bardziej inwazyjną metoda liftingującą jest wszczepianie pod skórę specjalnych nici liftingujących. Ich zadaniem jest podnoszenie skóry, która z czasem staje się znacznie bardziej wiotka. Głównie dotyczy to miejsc takich jak: policzki, czoło, żuchwa, a także w okolicy szyi lub dekoltu. Niestety skóra z większych części ciała może okazać się za ciężka, by utrzymać ją za pomocą nici. Istotne jest również to, że nici liftingujące przypominają nici stosowane podczas operacji i z biegiem czasu całkowicie rozpuszczają się . Wykonuje się je z różnych materiałów takich jak: kwas mlekowy albo glikolowy czy polikaprolakton i zwykle są długie na około 4 – 10cm. Zabieg wykonuje się poprzez wszycie nici pod skórę za pomocą specjalnych igieł, a dzięki znieczuleniu miejscowemu nie boli. Zazwyczaj taki zabieg jest skuteczny na okres około 2 lat.

Lifting laserowy

Parę lat wcześniej lifting laserowy był względnie inwazyjnym zabiegiem uwagi na to, że pacjenci wymagali kilku dniowej rekonwalescencji po skorzystaniu z zabiegu. Współcześnie technika laserowa jest bezustannie dopracowywana, jest bardziej dokładna oraz zdecydowanie słabiej oddziałuje na komórki. Tak jak inne techniki, laser ma na celu natężenie wytwarzania kolagenu, dlatego jego promień wywołuje wiele mikrouszkodzeń skóry, które pobudzają organizm do autoregeneracji. Lifting laserowy skutecznie odmładza, modelując owal twarzy. Dodatnio wpływa też na wygląd skóry, dlatego że za jego pomocą można usunąć przebarwienia, blizny, a także zamknąć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Lifting operacyjny to najpopularniejszy sposób na zatrzymanie starzenia. Niestety także najbardziej inwazyjny. Jest to chirurgiczny zabieg, który ma na celu przywrócenie napięcia zwiotczałej i obwisłej skóry. Trudniący się tym chirurg kliniki estetycznej robi specjalne nacięcia w okolicach skroni, linii włosów oraz uszu, a następnie modeluje skórę ręcznie, naciągając i układając ją, żeby stworzyć oczekiwany efekt. Ten lifting może być częściowy lub całościowy, w zależności , jak dużą powierzchnię twarzy lub szyi ma poprawić. Operację liftingującą przeprowadza się pod narkozą. Wymaga ona długiego okresu wypoczynku. Zazwyczaj opuchlizna znika w ciągu tygodnia, ale na końcowe rezultaty należy czekać około pół roku. Z czasem blizny powinny stać się niewidzialne, a rezultat trwały.

Comments are closed.