Gabinet medycyny estetycznej – zabiegi modelujące sylwetkę

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, potrzebne do pracy jak i na wycieczkę.
25 September 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Odchudzanie oraz redukcja cellulitu podczas jednego zabiegu – Endermologia LPG
25 September 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Obecnie praktycznie każdy nowoczesny salon kosmetyczny udostępnia całą paletę ciekawych zabiegów, jakie nie tylko troszczą się o skórę, ale także formują sylwetkę, eliminują tłuszcz, cellulit, nadmierne owłosienie oraz rozpowszechniają rozwiązania anti-aging. Wszystko to jest możliwe dzięki rozwojowi technologii, które dają co raz to nowsze oraz skuteczniejsze rozwiązania przeciwko starzeniu się, nadwadze czy problemom skóry. Co ważne, najnowsze metody sprawiają, że zabiegi są co raz mniej inwazyjne, co sprawia, że nie nadwyrężają już zdrowia pacjentów, a dają niezwykłe rezultaty. Znaczna część gabinetów kosmetycznych cieszy się doskonałymi opiniami na temat dostarczanych usług, płynącymi z zabiegów wysokiej klasy.

ZABIEGI OFEROWANE PRZEZ NOWOCZESNY GABINET KOSMETYCZNY

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Wśród innowacyjnych zabiegów nie może zabraknąć takich rozwiązań, które mają za zadanie oczyszczenie i odświeżenie skóry. Zadbana skóra jest zdecydowanie bardziej podatna na wpływ innych kosmetycznych zabiegów, a do tego jest zdecydowanie bardziej estetyczna i promienna. Likwidowanie zaskórników, niedoskonałości, martwego naskórka i łoju pozytywnie oddziałuje na jej wygląd i zdrowie. Najczęściej stosowane w tym celu w salonach kosmetycznych zabiegi, mają za cel otwarcie porów oraz usunięcie z nich nieczystości. Najpowszechniejsza metoda angażuje pracę kosmetyczki, która ręcznie wyciąga nieczystości z uprzednio otwartych porów poprzez nacisk na skórę. Możliwe jest także oczyszczanie chemiczne, jakie zużywa kwasy w odpowiednich stężeniach. Inne metody zwykle angażują pracę specjalistycznych maszyn. Dla przykładu maszyna do zabiegu mikrodermabrazji ściera warstwy martwego naskórka i zasysa je do wnętrza. Jedną z najbardziej innowacyjnych metod w tym zakresie jest peeling kawitacyjny, który wykorzystuje energię ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najpopularniejszym zabiegiem głęboko naprawczym jest mezoterapia igłowa. To za jej sprawą dawane są skórze wartości regenerujące i odżywcze, które stymulują organizm do włączenia procesów naprawczych i do produkcji kolagenu i elastyny. Mezoterapia to wstrzykiwanie specjalnych koktajli z aminokwasów, kwasu hialuronowego, witamin i wyciągów roślinnych, które mają wyjątkowy, dobry wpływ na stan skóry. Tego rodzaju działania nadają skórze elastycznośc i jędrność i opóźniają starzenie.

W tym zakresie często wykorzystuje się także materiał nazywany osoczem bogatopłytkowym. Pobiera się ono z krwi pacjenta i ma niezrównany wpływ na autoregenerację. Komórki macierzyste poprawiają wygląd skóry, jej elastyczność oraz gęstość, a także eliminują zmarszczki. W ten sposób odtwarzane są zepsute komórki, zwiększa się produkcja kolagenu, a także rozwój naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi modelowania sylwetki szczególnie przyciągają tych, którzy chcieliby pozbyć się zgromadzonego tłuszczu, w głównej mierze z obszarów, które są niepodatne na ćwiczenia oraz wymagające diety. Innowacyjna technologia pomogła stworzyć metody, które powodują, że tkanki tłuszczowe zostają podzielone, zmieniają stan na płynny, dzięki czemu o wiele prościej jest je odessać lub przesłać do wątroby, a stamtąd zwykle wydalane są za pomocą naturalnych procesów metabolizmu. Tego rodzaju zabiegi zwykle mają również dodatkowe korzystne efekty, np.: stymulują produkcję kolagenu lub ułatwiają usuwanie toksyn. Najczęściej w taki sposób można też pożegnać cellulit, wygładzić zmarszczki, blizny albo rozstępy.

Istnieje kilka nowatorskich metod modelowania sylwetki oraz wspomagających odchudzanie. Należy do nich np. endermologia, która za pomocą specjalistycznie wykonanych rolek masuje ciało i tym samym rozbija komórki tłuszczu. Inny sposób, czyli kriolipoliza bazuje na niszczeniu przez mrożenie komórek tłuszczowych w temperaturze nie przekraczającej -10°C. Natomiast kawitacja ultradźwiękowa bazuje na mocy ultradźwięków. Istnieją także techniki wykorzystujące laser lub iniekcję. Zwykle te zabiegi są mało inwazyjne i dają widoczne rezultaty: możliwe jest zlikwidowanie do 45% tkanki tłuszczowej, jednak nie powinny one zastępować aktywności fizycznej oraz właściwej diety, a jedynie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Chociaż lasery są w kosmetologii znane od dawna, wciąż odnajdują nowsze oraz skuteczniejsze funkcje, dzięki postępowi oraz co raz bezpieczniejszej pracy. Gabinety kosmetyczne oferują innowacyjne zabiegi laserowe, które wpływają na różne obszary ciała oraz tak samo różne problemy. Najpowszechniejsza jest z pewnością depilacja laserowa, która eliminuje nadmierne owłosienie z każdej części ciała na długi czas. Zabiegi laserowe zwalczają także problemy skórne: na przykład usuwają zmiany trądzikowe, zabijając bakterie powodujące stany zapalne lub usuwają przebarwienia, wynikające ze względu na zbiór barwnika (melaniny) w jednym miejscu. Inne zabiegi laserowe pozwalają na zamykanie widocznych naczynek krwionośnych lub są doskonałym sposobem odmładzania.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Stymulacja kolagenu i elastyny bezpośrednio oddziałuje na kondycję skóry i w ten sposób ją odmładza. Z tego względu wiele zabiegów dodatkowo oddziałuje na powstrzymywanie procesów starzenia. Istnieją również zabiegi, które pierwszorzędnie odmładzają skórę, mogą to być zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, mezoterapia lub liftingi. Nowoczesne metody liftingujące, używają innowacyjne sposoby oraz technologie, dzięki którym nie są one inwazyjnymi zabiegami operacyjnymi. Na przykład liftingi HIFU – działające dzięki ultradźwiękom lub przy zastosowaniu nici liftingujących – wszywanych w warstwy skóry, żeby unosiły oraz utrzymywały odpowiednie partie skóry.

 

Comments are closed.