Poduszki ortopedyczne – jak wybrać

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci
Szkoła pływania dla niemowląt
15 February 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo
PIĘKNE STOPY – Haluksy
18 February 2019
Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Poduszki ortopedyczne – jak wybrać?

Stanowczo zbyt wielu ludzi ignoruje przedmioty wspierające nas w około 1/3 życia. Takim przedmiotem jest poduszka ortopedyczna. Jeśli sen zajmuje nam tak dużo czasu, to dlaczego jesteśmy dla niego tacy nieczuli? Poduszka jest wysokiej klasy problemem, któremu należy poświęcić choć trochę uwagi. Ten element musi być dokładnie przystosowany do preferencji. To nie jest tak, że poduszka ortopedyczna jest niezbędna tylko osobom dotkniętym przez choroby, mającym problemy z kręgosłupem, jest ona potrzebna każdemu. Oddziałowuje pozytywnie na kręgosłup szyjny i krążenie. Jednak istotne jest jej odpowiednie dobranie, ponieważ źle dopasowana może wyrządzić szkody. Dobrze jest sprawdzić miejsce zakupu. najbardziej niestosowną możliwością mogą się okazać sklepy meblowe, tutaj poduszka ortopedyczna okazuje się jedynie nazwą własną. Najbardziej wiarygodne zdają się być sklepy medyczne zajmujące się również wytwarzaniem produktów. Mają oni największą świadomość na temat niezbędnych surowców. Poduszka ortopedyczna powinna posiadać specjalny certyfikat CE.

Spanie na boku

Potrzebne jest wypełnienie przestrzeni między kręgosłupem, a barkiem, które pomoże utrzymać neutralne umiejscowienie głowy. Odpowiednia wydaje się być taka, która będzie miała kształt wałka.

Spanie na plecach

Konieczne jest utrzymanie głowy w jednej pozycji, tak aby nie mogła zmieniać ułożenia podczas snu. Niższa poduszka z dodatkowym wcięciem w profilowaniu mogłaby odnaleźć się w naszej sypialni.

Poduszka do spania na brzuchu

Idealnie spisze się płaska poduszka o niestandardowym kształcie, co umożliwi nam przytulenie się do niej.

Rodzaje poduszek anatomicznych

Lecz podczas wyboru nie możemy patrzeć wyłącznie na pozycję spania. Ważna jest opinia lekarza lub specjalisty aby dostosować rodzaj poduchy do naszych wymagań. Opinii eksperta da się poszukać nawet telefonicznie, bez wychodzenia z domu. Najpierw warto jest się upewnić, czy nasz pomagier będzie wartościowy. Nie wszystkie terminy, którymiposługują się sprzedawcy łączą się z profesjonalnym działaniem.

profilowane – tylko ogólna nazwa opisująca każdą poduszkę, w praktyce podobna do ergonomicznej

ergonomiczne – zwykle są wycinane ze spienionego bloku pianki, wyróżniają się dwoma garbami(mniejszym i większym)

przeciwodleżynowe – zapewniają stały dopływ powietrza i rozłożony nacisk, najprawdopodobniej najlepsze są te, które posiadają 90 kanalików powietrznych i tworzone są z pianki PUR

zdrowotne – pomagają, ale nikt nie wie jak, bywa tak, że jest to nazewnictwo stosowane przez sprzedawców do zmylenia klientów

rehabilitacyjne – są bliskie tym ortopedycznym, charakteryzują się głównie nazwą

ortopedyczne – składniki, które zostały użyte i ich kształt powinien być profesjonalnie dobrany i zbadany, ta nazwa określa też ogół poduszek dbających o nasze stawy i kręgi

Poduszki z pamięcią (memory) – najważniejszym składem jest pianka visco elastic, inne surowce często są zastępowane zamiennikami, które niekoniecznie spełniają swoje przeznaczenie, dzielą się one jeszcze na ryflowane (zbędne uatrakcyjnienie produktu poprzez zastosowanie innej nazwy i połączenie memory ze sprężystym PUR) i te z pianki wysoko elastycznej (nazwa tradycyjnej pianki PUR która jest też określana sprężystą)

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Ważne jest pochodzenie wymarzonej poduszki. Dobrze jest zwrócić uwagę na to, czy firma znajduje się w Europie. Gwarancja waha się od pół roku do pięciu lat. Produkt powinien mieć też przypisany odpowiedni certyfikat np. OEKO – TEX Standard 100. Pamiętajmy, że dobrze dobrana poduszka ma w sobie dużo pozytywnych cech, zapewnia doskonałe podparcie, neutralną pozycję, zmniejsza punkty nacisku na kręgi, rozluźnia mięśnie, wspomaga krążenie odcinku szyjnego i zapobiega odwadnianiu dysków. Poduszka nie służy jedynie do spania, można też wyposażyć się w wyspecjalizowaną do siedzenia, która też zapewni nam wygodę, pomoże w rehabilitacji dyskopatii i rwy kulszowej. Jednak, by spełnić nasze oczekiwania powinna być dobierania indywidualnie. Przy tak szerokim wachlarzu usług z pomocą lekarza na pewno znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Poduszka dla niemowląt

Odpowiednio dopasowana zapobiega i normalizuje deformacje ułożeniowe głowy. Wspiera w przywróceniu prawidłowego kształtu główki malucha, jeżeli doszło do jej spłaszczenia.

Poduszka ortopedyczna na migrenę

Jest to kolejna właściwość naszych przedmiotów. Dobrze dopasowana poduszka nie tylko pod względem kształtu, ale i grubości i materiału rozprawi się z codziennymi bólami takimi jak migrena. Dokładne ułożenie karku może zmniejszyć ten silny ból lub nawet go zniwelować.

Ceny poduszki ortopedycznej

Nie istnieje jedna kwota określająca wartość produktu. Branża jest pełna przeróżnych ofert. Ceny wahają się od pięćdziesięciu do nawet tysiąca złotych. Jednak nie zapomnijmy, że nie każda poduszka określana, jako ortopedyczna spełnia jej funkcję. Wyższa cena jest powiązana się z wysoką jakością, jednak nie jest żadnym wyznacznikiem.

Poduszka ortopedyczna jak wybrać

Comments are closed.