Wynajem autobusu z kierowcą przewozy autokarowe Toruń
Wynajem autokarów wycieczkowych – jak zorganizować wycieczkę szkolną
27 December 2018
Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania
Poduszki ortopedyczne – jak wybrać
15 February 2019
Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

Od niedawna nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej popularna. Obowiązkowy basen staje się zauważalny coraz częściej w szkołach podstawowych. Nic w tym dziwnego. Pływanie pozytywnie wpływa przede wszystkim na kręgosłup, ale też na całkowity rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to też fantastyczna forma spędzania czasu poza szkołą.

Czy basen dla maluchów jest bezpieczny? Jak wygląda nauka pływania dla niemowląt?

To, że dzieci chodzą na basen jest dla nas oczywiste, ale co z niemowlętami? Nie są one tak silne. Właśnie dlatego zaczęły powstawać specjalne zajęcia z wykwalifikowanymi trenerami, które umożliwiają naukę pływania dla maluchów. Specjaliści czuwają nad bezpieczeństwem naszych maluchów, prezentują odpowiednie ćwiczenia wspomagające rozwój dzieci. Same maluszki fantastycznie się przy tym bawią. Spędzanie czasu w wodzie jest dla nich ciekawym doświadczeniem. Jest to też doskonała okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicem. Takie spotkanie trwa w około pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, jest więc doskonale przystosowana. Maluch może uczestniczyć w tego typu zajęciach już od trzeciego miesiąca życia, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko zachowało instynkt z życia płodowego, który zazwyczaj zanika tuż po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu niemowlak podczas {nurkowania wstrzymuje oddech}. Jeśli się spóźnimy będzie go trzeba tego od nowa nauczyć.

Jak się przygotować do nauki pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia na pewno mogą ciągnąć za sobą wiele stresu, zarówno dla matki jak i naszego skarba. Dlatego istotne jest, aby się dobrze przygotować. Warto mieć świadomość, że opiekun również bierze aktywny udział w zajęciach. Konieczny jest wzięcie prysznicu przed wejściem, w końcu chodzi tu o zdrowie dzieci. Nie zapomnijmy o pieluszkach dostosowanych do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Szkraby różnie reagują podczas pierwszego kontaktu z basenem, jednak w razie płaczu nie należy uciekać do domu. Każdy maluch musi się oswoić, mało prawdopodobne jest to, aby nie polubił takich zajęć}. Nie możemy wymagać, aby od razu mu się spodobało. Basen jest dużą ilością nowych bodźców, są to nieznani ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to na pewno spory krok dla ich przyszłości. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci potrzebują zajęć pozalekcyjnych, szczególnie tych, w trakcie których mają możliwość rozwijania mięśni. Jest to pożądane zwłaszcza, gdy górują gry komputerowe i telefony. Wysiłek fizyczny jest w stanie pohamować przejawy agresji i wyciszyć podopiecznego. Dzieci na basenie uczą się pływać i fantastycznie się bawią, w dodatku mogą nawet brać udział w zawodach, co nauczy je współzawodnictwa. Zalety spędzania czasu na basenie Co prawda woda nie nie należy do naturalnego środowiska ludzi, ale każdy z nas kiedyś będzie miał z nią styczność. Dobrze jest nie bać się podczas urlopu wejść do morza, popływać na rowerku wodnym czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi sprawnościami możemy też kogoś uratować, czy zdobyć dzięki nim większe możliwości na rynku pracy. Dzieciom przyzwyczajonym do wysiłku fizycznego łatwiej jest w szkole, nie mają złego nastawienia do lekcji wychowania fizycznego, ani problemów z otyłością. Jeśli mają wykształcony nawyk chodzenia na szkółkę pływacką będzie im on towarzyszył przez wiele lat, co umożliwi zdrowszy tryb życia w przyszłości. Być może przyszłość naszych podopiecznych o wiele mocniej zwiąże się z pływaniem. Czasami warto się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają dużo możliwości. Jednak dobrze jest rozważyć wszystkie za i przeciw. Zajęcia umożliwiają też zawieranie przyjaźni. Wieloosobowe grupy doskonale się do tego nadają, aby zyskać towarzysza na całe życie. Pomagają przystosować dzieci społecznie, uczą współpracy, współzawodnictwa. Pomaga to zapobiec izolowaniu się w przyszłości. Maluszki widzą, że doskonała zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też na zewnątrz. Będą chętnie z niego wyjść, pragnąc poznawać kolegów i koleżanki. Oswoją się też ze spotykaniem obcych ludzi, wykonywaniem poleceń a także koncentracją nad zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Oczywiście nic nie ma samych zalet. Pociechy są narażone na zachłyśnięcia. Przy złym wyborze trenera, zajęcia nie dostarczą wymarzonej przyjemności. Mogą też na zawsze zniechęcić małego sportowca. Jednak mimo wad warto spróbować sił naszych pociech w tej ciekawej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo ważny szczególnie przy rozwoju maluchów.
Kurs pływania Szkoła pływania Logafit

Comments are closed.