Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania
Poduszki ortopedyczne – jak wybrać
15 February 2019
przewozy autokarowe Toruń wynajem autokarów cena
Przewozy autokarowe – Koszty
3 August 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są ciężkie w pielęgnacji. To kończyny, na których opiera się cały ciężar naszego ciała. Nierzadko zapominamy o odpowiedniej pielęgnacji stóp. Rezultatem tych zaniedbań zazwyczaj są takie problemy jak m. in.: haluksy, odciski a nawet infekcje grzybicze. Jak zatem pielęgnować stopy? Niżej prezentujemy kilka skutecznych sposobów.

KĄPIELE SOLNE

Moczenie stóp w wodzie z solą nie tylko usuwa obrzęki, ale także zmiękcza naskórek. Kąpiele rekomendowane są w szczególności kobietom, które muszą na co dzień nosić obuwie na szpilkach. Wysokie obcasy obciążają na stopy, dlatego trzeba starać się o ich dobrą regenerację. Kąpiele w soli kosmetycznej to nie tylko relaks ale także pomoc w pielęgnacji skóry stóp. Do wody warto także dodać różne substancje o działaniu nawilżającym, przeciwbakteryjnym np. różnego rodzaju oleje. Zastosowanie przeciwzapalne ma olejek herbaciany. Przeciwbakteryjnie działa również lawenda.

WYGŁADZANIE

Ważnym elementem pielęgnacji skóry stóp jest regularne pozbywanie się zrogowaciałego naskórka. Nie należy do tego używać pumeksu. Dlaczego pumeks jest niekorzystny? Ponieważ przez wzgląd na swoją specyficzną porowatą strukturę sprzyja rozkwitowi bakterii. Jeśli decydujemy się na stosowanie pumeksu, pamiętajmy o tym, aby po jednorazowym wykorzystaniu wylądował w koszu. Korzystniejszym rozwiązaniem jest zakup kosmetycznej tarki- można ją łatwo wyczyścić i użyć ponownie. W sklepach kosmetycznych znajdziemy też bardzo dużo specjalistycznych preparatów peelingujących, które zawierają drobinki pumeksu, które szybko radzą sobie ze złuszczaniem.

NAWILŻANIE STÓP

Skóra stóp jest dosyć problematyczna głownie dlatego że zawiera małą ilość gruczołów łojowych. Z tego powodu szybko ulega przesuszeniom. Nawilżanie to najbardziej istotny element pielęgnowania o skórę stóp. Preparaty nawilżające powinno się stosować każdego dnia. Odbuduje to warstwę lipidową i zadziała zmiękczająco na skórę stóp. Dla silnie zrogowaciałej skóry warto zastosować maskach nawilżających: wmasowuje się je na noc, żeby rano cieszyć się idealnie gładkie stopy.

PEDICURE

Pielęgnacja stóp to nie tylko dbałość o gładką skórę. Należy zadbać także o staranny pedicure. Systematyczne skracanie paznokci to konieczny zabieg. Prócz obcinania istotne jest też odpowiednie piłowanie. Nie wolno obcinać paznokci zbyt krótko, ponieważ mogą niekomfortowo wrastać w palce. Kolejnym krokiem do zadbanych stóp jest też opiłowanie brzegów paznokci.

NAJCZĘSTSZE DOLEGLIWOŚCI ZWIĄZANE ZE STOPAMI

PĘKAJĄCA SKÓRA PIĘT

Natężone przesuszanie skóry to najpewniej rezultat braku witaminy A. Najskuteczniejszym trickiem na tę niedogodność są relaksujące kąpiele solne. Drogerie oferują też szeroki wachlarz kremów gojących, które skutecznie pożegnają wszystkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są uporczywym ale także powszechnym problemem. To zrogowacenia o kształcie stożka. Często są bardzo bolesne, dlatego że wbijają się w ciało. Odciski najskuteczniej zlikwiduje podolog, jednak warto też spróbować wyeliminować je z zastosowaniem metod domowych. W tym celu trzeba kupić płyn na odciski. Przed zastosowaniem płynu, odmoczmy stopy w ciepłej wodzie z solą. Taka kąpiel musi potrwać nie mniej niż 15 minut. Kolejnym krokiem jest smarowanie odcisku odpowiednim preparatem. Następnie powinno się złuszczyć stwardniałą skórę tarką i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest mocno problematyczna głównie dlatego, że zawiera większą ilość gruczołów potowych niż łojowych. Wielu z nas ma problem z nadpotliwością stóp. Z tego powodu rzeczą największej wagi jest właściwa higiena. Zabiegi higieniczne usprawniają liczne preparaty dedykowane dla osób, które borykają się z nadmiernym poceniem się stóp. Warto zatem zakupienie talku lub dezodorantu do stóp. Jeżeli to możliwe, trzeba też wymienić buty: w pracy zakładać przewiewne obuwie. Dużą pomocą mogą okazać się solankowe kąpiele z dodatkiem ziół. Najlepsze z nich to m. in. lawenda i rozmaryn.

HALUKSY- BOLESNY PROBLEM

Codziennie musisz nosić obuwie na obcasach? Czy jesteś świadoma jak męczy to twoje stopy? Haluksy są dużym problemem. To zwyrodnienia kostne palucha, które są powodem ból i skrzywienia kości stopy. Nadmiernie obciążony palec często wykrzywia się ku środkowi. Rozwojowi tego schorzenia sprzyjają nie tylko buty na obcasie ale też obuwie z czubkiem. Paluch znajdują się wtedy w nienaturalnym ułożeniu, przez co ulega nadmiernym przeciążeniom. Jak zaradzić haluksom? Istnieje dużo metod, jednak tylko niektóre są skuteczne. Pierwszym z rozwiązań są dystraktory nocne- korygują one ułożenie palucha. Zakłada się je jednak jedynie na noc, dlatego ich efektywność jest mała. Dystraktory nie zmuszają bowiem stopy do odpowiedniej działania w ciągu dnia, dlatego skrzywienia stopy nieustannie pogłębiają się. Najskuteczniejszym rozwiązaniem w tym wypadku są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne dopasowanie dla każdego pacjenta oraz odpowiednie ćwiczenia fizjoterapeutyczne pomagają w wypracowaniu najbardziej widocznych efektów leczenia.

APARAT NA HALUKSY

Comments are closed.