Odchudzanie oraz redukcja cellulitu podczas jednego zabiegu – Endermologia LPG

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Gabinet medycyny estetycznej – zabiegi modelujące sylwetkę
25 September 2019
Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – usuwanie tkanki tłuszczowej
25 October 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, mający na celu ukształtowanie sylwetki, poprzez walkę z nadmierną tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowoczesny patent to rodzaj masażu mechanicznego, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, który daje klientkom niezwykły komfort i relaks. Tego typu leczenie jest kompletnie bezinwazyjne oraz pozwala na wygładzenie skóry zaledwie w ciągu kilku zabiegów. Zostało stworzone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, którzy marzą o pięknej sylwetce bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można stosować na całym ciele albo miejscowo na przykład na brzuchu, udach, pośladkach czy twarzy.

Na czym polega Endermologia LPG?

Endermologia LPG wykonywana jest przez odpowiednio przeszkolonego lekarza lub kosmetologa. Pierwszy zabieg poprzedza rozmowa, w trakcie której specjalista odbywa z pacjentem krótki wywiad, dzięki któremu oceni ogólny stan zdrowia, styl życia i wniknie w problem oraz związane z nim oczekiwania.

Przeznaczona do zabiegu maszyna, została wyposażona w głowicę z opatentowanymi rolkami. Cykl masażu polega na zasysaniu i ugniataniu skóry w różnych kierunkach o regulowanej sile, który stymuluje proces uwolnienia tłuszczu (lipozy), pobudza krążenie krwi i przemianę materii, a do tego wspomaga wydalanie toksyn z organizmu i produkcję elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent zakłada specjalny jednoczęściowy kostium, który podnosi komfort i zapobiega szczypaniu skóry czy zaciąganiu włosków, a przy tym ułatwia rolkom poślizg. Dobrze wyregulowana i dopasowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że do zabiegu nie potrzeba znieczulenia, jest kompletnie bezbolesny, a jego działanie powoduje dobre samopoczucie. Zazwyczaj zabieg trwa od 30 do 45 minut, a dla uzyskania doskonałych efektów zalecane jest przyjecie serii 12 – 20 zabiegów, pobieranych nie częściej niż 2 – 3 razy w tygodniu.

Jakie są efekty zabiegu?

Endermologia LPG ma wiele korzystnych efektów. Już po 3 wizytach u specjalisty, są one zauważalne: usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie powoduje zmniejszenie obwodów kolejnych partii ciała, co korzystnie działa na kształt sylwetki, która pięknie się wyszczupla i modeluje. Co więcej cellulit zostaje zredukowany, a blizny, rozstępy oraz zmarszczki są o wiele mniej zauważalne i bardziej wygładzone. Endermologia LPG ma też doskonały wpływ na skórę. Ujędrnia i rozświetla ją, co sprawia, że skóra staje się mniej wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są pobudzenie krążenia limfy i krwi, zminimalizowane obrzęki i ogólne rozluźnienie mięśni.

O czym należy pamiętać po przyjęciu zabiegów?

W wyniku endermologii LPG mogą ukazać się drobne siniaki, a na 3 lub 4 dni skóra może stać się miejscowo nadwrażliwa na dotyk, dlatego szczególnie ważne jest zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji. Jest to o tyle istotne z uwagi na to, że poprawna dbałość o stan zdrowia i samopoczucie pomoże w zatrzymaniu skutków endermologii na dłużej.

Trzeba przede wszystkim pić dużo, zaleca się od 2 do 2,5 litra, wody niegazowanej, która wspiera wydalanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Równie ważne jest utrzymanie zdrowej diety. Przede wszystkim dobre będzie jedzenie z niewielką zawartością tłuszczów, sodu, soli i niewielkim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu ciągłych efektów endermologii pomaga też systematyczna aktywność fizyczna. Trzeba jednak pamiętać, aby nie przemęczać organizmu i stosować lżejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu zdrowia i sprawności, a także przysłuży się do ciągłego spalania tłuszczu.

Trzeba także zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, szczególnie w partiach, w których były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu dobrze jest stosować kremy albo emulsje ujędrniające. Ich składniki pomnożą działanie oraz zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, by po zakończeniu serii zabiegów, na niej nie poprzestawać. Zastosowanie zabiegów podtrzymujących efekty raz na miesiąc lub dwa, przeciwdziała nawrotom zalegania tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania wykonywania endermologii LPG

Pomimo wszelkich korzyści z endermologii LPG i działania, które jest w pełni nieinwazyjne i bezpieczne istnieje wiele przeciwwskazań, do przeprowadzenia takiego zabiegu. Większość z nich łaczy się bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najbardziej istotnych należą przed wszystkim najtrudniejsze choroby, takie jak aktywne nowotwory lub choroby krwi (wraz z przyjmowaniem leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczeniem są też uszkodzenia oraz choroby skóry (np. bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Decydowanie się na zabieg nie jest także wskazane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najszybciej, endermologię LPG można przeprowadzić 5 miesięcy po zwyczajnym porodzie dziecka i 7 miesięcy po cesarskim cięciu.

Dla osób, które mają wstawione kolczyki lub implanty nie ma zakazów do wykonania zabiegu, jednak trzeba pominąć te części ciała w ciągu endermologii LPG. Nie należy też poddawać zabiegowi takich miejsc, gdzie występują tłuszczaki, pieprzyki, świeże blizny albo w stanie zapalnym. Te obszary także należy ominąć.

Comments are closed.