Biuro rachunkowe i Elektroniczna księgowość

Optymalizacja stron
17 September 2020
Beyond – najlepsza lampa do wybielania zębów
21 September 2020

Co sprawia, że warto korzystać z usług biura rachunkowego?

Plusów korzystania z usług biura rachunkowego znajdzie się bardzo dużo. Decydując się na współdziałanie z biurem rachunkowym poza tym, że zdobywa się łączność z wykształconym księgowym, to także wysokiej jakości obsługę. Choć przede wszystkim biuro zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, warto wspomnieć, że to nie jedyne zadania, których się podejmuje. Między innymi realizuje wyceny pasywów i aktywów, tworzy zestawienia sald i obrotów oraz segreguje i kataloguje dokumenty firmy. Rozpoczęcie współdziałania z biurem rachunkowym sprawia, że biuro zabiera część obowiązków przedsiębiorcy, umożliwiając koncentrację na samej działalności. Dzięki temu zdobywa się kontrolę nad zgodnością rozliczeń i dokumentów z kontrahentami. Obok tego biuro rachunkowe prowadzi ewidencję wydarzeń gospodarczych, tworzy sprawozdania finansowe, a także przekazuje deklaracje ZUS i podatkowe. Rzetelna współpraca to nie jedyna zaleta wskazująca na to, że warto korzystać z usług biura rachunkowego.

Biuro rachunkowe oferuje umiejętności, wiedzę oraz znajomość przepisów

Prawo podatkowe często się aktualizuje, dlatego nie ma się co dziwić, że biura rachunkowe zapewniają stałą aktualizację swojej wiedzy. Czujna analiza oraz szybkie dostosowanie do wprowadzanych zmian, zapewnia, że wszelkie dokumenty i rozliczenia będą posiadały odpowiednią strukturę, niezbędne informacje oraz utrzymują wymagany porządek. Na podstawie doświadczenia biuro rachunkowe oferuje najlepszy sposób pracy. Pracownicy orientują się, jak współdziałać z klientem, żeby odbierać dokumenty we właściwym terminie oraz jak ich wspierać w biznesie. Co więcej klienci biura rachunkowego zazwyczaj uzyskują komplet informacji, a także pełną pomoc w zrozumieniu zmiennych przepisów. Księgowa zawsze działa w interesie przedsiębiorcy, z tego względu z pewnością powiadamia o wprowadzonych zobowiązaniach oraz możliwościach, jakie ułatwią prowadzenie działalności.

Poprawność oraz szybki dostęp do księgowych dokumentów

Wszystkie finansowe operacje firmy ewidencjonowane są poprzez dowody księgowe. Na ich podstawie da się dokonać poprawnych rozliczeń, z tego względu są najistotniejszym elementem pracy . Pośród nich znajdują się takie dowody księgowe jak dokumenty zewnętrzne tworzone przez lub dla kontrahentów, dowody wewnętrzne odnoszące się do działań wewnątrz firmy (np. listy płac), dokumenty zbiorcze lub dowody korygujące poprawiające niepoprawne dokumenty. Biuro rachunkowe troszczy się o to, żeby dokumenty trafiały bez braków oraz miały właściwą strukturę oraz wszelkie potrzebne informacje. Ważne, żeby klient wysyłał dowody szybko, aby księgowa mogła przeliczyć je we właściwym czasie.

Technika dostarczania dokumentów do biura rachunkowego przeważnie zależy od jego zasad. W części miejsc wymagane jest przesyłanie dokumentów księgowych w oryginale. W innych miejscach wystarczy poprawnie oznaczona kopia. Czasami dokumenty trzeba przekazywać bezpośrednio do biura rachunkowego, gdzieniegdzie wystarcza przesłanie skanu. Natomiast każde biuro rachunkowe dba o zabezpieczenie dokumentów przed zniszczeniem, niepowołanym rozpowszechnianiem albo wprowadzaniem zmian. Przedsiębiorca zawsze ma dostęp do swoich dowodów księgowych, zwłaszcza jeśli biuro rachunkowe korzysta z nowoczesnych rozwiązań.

e-księgowość

Obecnie biura rachunkowe co raz częściej korzystają ze programów księgowości online. Ich główną korzyścią jest elektroniczny dostęp do danych z każdego urządzenia. Nowoczesna e-księgowość pozwala na wprowadzanie wszelkich dokumentów księgowych, których zapisy online składowane są na w pełni chronionych serwerach. Poza tym te programy wspierają tworzenie rozliczeń i zestawień, a nawet usprawniają kontakt pomiędzy księgową, a klientem. Dodatkowo programy księgowości elektronicznej są intuicyjne oraz łatwe w obsłudze. Osoby wdrażające bardzo często oferują szkolenia, a nawet całkowite wsparcie techniczne. Tego typu programy są ciągle aktualizowane, żeby były zgrane z najnowszymi przepisami oraz gwarantowały bezpieczeństwo danych.

Komfortowa współpraca z biurem rachunkowym

Za sprawą nowoczesnych technologii jak księgowość elektroniczna, a także możliwościom w zakresie przesyłania dokumentów, współpraca z biurem jest komfortowa. Obok tego wiele biur rachunkowych proponuje kompleksową ofertę. Oprócz gruntownej obsługi księgowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych czy rozliczania pracowników m.in. pomagają w zakładaniu firmy, przesyłają deklaracje do urzędu, reprezentują przed ZUS czy np. zapewniają telefoniczne konsultacje. Ważnym elementem współpracy jest też to, że wszystkie biura rachunkowe muszą posiadać ubezpieczenie OC. W razie błędów z winy biura, skutki finansowe zostaną opłacone z polisy biura rachunkowego, a sam przedsiębiorca nie poniesie dodatkowych kosztów. Tak samo ważnym atutem jest także oszczędność czasu. Biuro rachunkowe gwarantuje wiedzę i pomoc, dlatego sam klient nie musi przejmować się aktualnościami w przepisach albo  douczać się w tym zakresie. Współpraca umożliwia koncentrację na prowadzeniu działalności.

www.ksiegowosc-torun.com.pl

Comments are closed.