Beyond – najlepsza lampa do wybielania zębów

Biuro rachunkowe i Elektroniczna księgowość
21 September 2020
Termos turystyczny – jaki najlepszy oraz czym kierować się przy jego wyborze?
21 September 2020

W jaki sposób wybielać zęby, aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt?

Wybielanie zębów, przede wszystkim fachowymi sposobami od dentysty jest uznawane za najlepszy ze efektywnych działań estetycznych w stomatologii. Biorąc pod uwagę sposobu, da się bez trudu przywrócić biel zębów lepszą nawet o kilka tonów. Z reguły wybielanie zębów służy usuwaniu przebarwień, pojawiających na skutek na przykład barwiącej diety.

Pośród spożywanych przez pacjentów pokarmów i napojów znajduje się produktów, jakie wpływają na kolor zębów. Do przede wszystkim wyliczanych należą kawa, soki oraz niektóre kolorowe owoce. Dla pacjentów bardzo ważne aby możliwe było zmniejszanie rezultatów pochłaniania barwiącego jedzenia, ponieważ białe zęby są kojarzą się ze zdrowiem i są wysoko estetyczne. Zdarza się jednak, że nawet pielęgnowane zęby mają żółtawy odcień. Odpowiedzią na ten problem są zabiegi wybielania zębów. Poza codzienną pielęgnacją znanymi wybielającymi pastami, pacjenci mogą zdecydować się na profesjonalne zabiegi wybielające w klinice dentystycznej, na przykład poprzez naświetlanie specjalistycznymi lampami.

Jak działa wybielanie zębów lampą?

Najskuteczniejsze profesjonalne wybielanie zębów polega na naświetlaniu ich zaprojektowanymi w tym celu nowoczesnymi lampami. Taki sposób wybielania zębów gwarantuje widoczne wyniki już po jednym razie.

Jedną z najpopularniejszych lamp wybielających zęby w stomatologii jest lampa Beyond, nowoczesna technologia, która oferuje satysfakcjonujące oraz trwałe rezultaty nawet po pierwszym zabiegu naświetlania. Obok tego ten sposób usuwa do 98% bakterii namnażających się w jamie ustnej oraz minimalizuje stany zapalne przyzębia, a do tego wspiera utwardzanie wypełnień i kompozytów dentystycznych. Zatem wybielanie zębów, chociaż najsilniej oczekiwane, nie jest jedynym dodatnim rezultatem zabiegu.

Lampa Beyond jest funkcjonalnym urządzeniem, zdolnym do obracania ramienia w zasięgu 360°, co oznacza, że może zostać dostosowana do różnych pozycji pacjenta, co zwiększa wygodę i dokładność pracy. Co więcej także siła naświetlania lampy może zostać dostosowana do potrzeb pacjenta, w zgodzie z zaleceniami lekarza dentysty. Natężenie lampy może mieć trzy warianty: łagodne, standardowe lub intensywne w zależności od tego, jak mocne są przebarwienia.

Więcej metod wybielania zębów

Wielu ludzi marzy o cudownym oraz całkowicie białym uzębieniu. Z uwagi na to ogólnie dostępne są ciekawe techniki wybielania, na jakie można wypróbować. Jednym z najpopularniejszych są wszelkiego rodzaju wybielające pasty do zębów. Całkiem efektywnie usuwają przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby i nie uszkadzają szkliwa. Równie znane są paski, lakiery oraz żele wybielające do aplikacji w domu. Można je nabyć np. w aptece albo w sklepach, jednak zazwyczaj jest to nie do końca dokładny sposób wybielania zębów. Przede wszystkim w obszarze między nimi.

Nie każdy ma świadomość, że dobrym sposobem wybielania zębów jest profesjonalne oczyszczenie ich u dentysty np. zabiegiem piaskowania. Usunięcie kamienia i przebarwień zapewnia rozjaśnienie zębów. Kolejnym sposobem dostępnym w klinice dentystycznej są także specjalne nakładki. W odróżnieniu od tych sprzedawanych w aptece są indywidualnie dobrane do pacjenta na podstawie odcisku jego zębów. Pacjent sam nasuwa nakładki w domu oraz nosi je według wytycznych dentysty.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Jak to robić, by wybielanie zębów było efektywne oraz całkowicie bezpieczne? Bazą bezpiecznego wybielania zębów jest kontakt z dentystą. Już teraz mamy świadomość, że wszystkie babcine sposoby, chociaż na pierwszy rzut oka działają, tak naprawdę uszkadzają szkliwo oraz szybko drażnią dziąsła. Stomatolog fachowo pomoże dowiedzieć się, która metoda wśród dostępnych na rynku, będzie najskuteczniejsza dla zębów pacjenta. Oprócz tego zobaczy stan jamy ustnej oraz dowie się, czy przed zabiegiem wybielania zębów konieczne jest najpierw leczenie.

Bez względu na metody wybielania zębów, należy upewnić się, aby były one z zaufanych źródeł. Najbardziej znane nakładki albo żele wybielające lepiej nabyć w sprawdzonych punktach lub z polecenia dentysty. Niezwykłe promocje nie gwarantują bezpiecznego rezultatu wybielenia zębów. Z uwagi na to lepiej zdecydować się na profesjonalne wybielanie zębów u stomatologa. Dzięki temu mamy pewność, że dentysta używa certyfikowane produkty, a dzięki swojego doświadczenia wykona bezpieczny zabieg.

Ile czasu minie aż zauważysz skutki wybielania zębów?

Warto zauważyć, że wybielanie zębów nie działa od razu. Na przykład wybielanie zębów metodą nakładkową zajmuje kilka tygodni. Wybielanie zębów lampą przyniesie prędki rezultat, jednak należy pamiętać o tym, że zęby przez kolejne dni mogą zrobić się nadwrażliwe. Z reguły tuż po wybielaniu zębów należy również stosować białą dietę, by nie osłabić dopiero co zdobytego efektu. Jeżeli utrzymamy się zaleceń dentysty, rezultat wybielania zębów będzie trwały.

Czy wybielanie zębów jest zawsze skuteczne?

W jakich sytuacjach wybielanie nie daje rezultatów? Niwelowanie przebarwień powstałych na skutek diety pokazuje naturalny odcień zębów, a te czasem nie są całkiem białe. Bywa tak, że naturalnie zęby są kremowe, lekko żółte, a niekiedy nawet sine. Bywa też tak, że zęby na zawsze zmieniają barwę np. na skutek używanych leków albo w wypadku martwych zębów. W takiej sytuacji nie osiągniemy doskonałej bieli produktami wybielającymi z drogerii, ani fachowym zabiegiem wybielania u stomatologa.

Jak sobie radzić, kiedy wybielanie zębów jest nieskuteczny? W takim przypadku podejmujemy inne zabiegi estetyczne dostępne u stomatologa. Dobrym sposobem będzie zaaplikowanie licówek dentystycznych. Te niewielkie nakładki, jakie trwale aplikujemy na zęby, mają sporo zalet. Oprócz tego, że możemy wybrać ich barwę według potrzeb pacjentów, przy użyciu licówek dentysta może dokonać także drobnej korekty kształtu zębów (na przykład maskowanie diastemy). Dlatego też powinno się przed zabiegiem wybielania zębów porozmawiać ze stomatologiem, aby sprawdził, która metoda będzie najwłaściwsza.

edclinic.pl/wybielanie-zebow-lampa-beyond

Comments are closed.