Dobry Fryzjer – wybieramy dobry salon

Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implantologia stomatologiczna
28 October 2019

Piękne i zdrowe włosy to nie wyłącznie sukces regularnej pielęgnacji, ale też kontakt z właściwym fryzjerem. Profesjonalista powinien znać oraz odpowiadać na wymagania swoich klientów oraz ich włosów. Z tego powodu trafny wybór salonu fryzjerskiego jest tak ważny. Troska o włosy oraz umiejętności strzyżenia i układania nie są jedynymi czynnikami, jakie powinny być wzięte pod uwagę. Między innymi zasadniczy jest też wygląd salonu oraz stosunek do klienta. Lepiej najpierw dowiedzieć się, niż narażać się na fryzjerską katastrofę. Na co warto zwrócić uwagę?

Wiedza

Dobry fachowiec nie ogranicza się jedynie do marzeń klientów, ale też jest gotów im doradzić. Ocenia, które fryzury są realne do wykonania na włosach w konkretnym typie, a które nie. Służy pomocą w polecaniu właściwej pielęgnacji, a także dobierze fryzurę do charakteru, kształtu twarzy albo okoliczności. Sygnałem wskazującym fachowość fryzjera są też certyfikaty, jakie zazwyczaj można przejrzeć na stronach internetowych albo bezpośrednio w salonie fryzjerskim. Ponadto, wartościowy fryzjer nieustannie się kształci – uczestniczy w szkoleniach, zjazdach, wykładach. Uzupełnia wiedzę oraz śledzi nowinki. I chętnie się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera bez wątpienia szczególnie interesują wielu klientów. Jeżeli fryzjer posiada wiedzę, którą popiera dyplomami zwykle powinien mieć także umiejętności. Zdarza się jednak tak, że to, co fryzjer potrafi, nie zawsze pasuje każdemu z klientów. Niekiedy fryzjerzy słyną z mocnych, krzykliwych stylizacji, z kolei inni wyczarują wymyślne upięcia, które będą w sam raz na przykład na wesele albo inne okazje. Trzeba więc nie tylko szukać fryzjera z umiejętnościami, ale takiego, którego zdolności nam odpowiadają. W tym celu warto poszukać opinii innych klientów, a także przejrzeć udostępnione zdjęcia, jakie ukazują wcześniejsze prace fryzjera.

Podejście do klienta

Nieważne, jak dużo czasu pochłonie wizyta w salonie fryzjerskim, każdemu zależy , aby spędzić go w sympatycznej atmosferze. Często fryzjerzy zajmują klientów rozmową, ale należy mieć na uwadze to, że pogaduszki mogą zmniejszyć koncentrację fryzjera, przez co będzie skupiać się na opowiadaniu historyjek, zamiast na stylizowaniu włosów. Tego typu rozmów trzeba unikać, zwłaszcza jeśli fryzjer mocno narzeka na swoich klientów albo na szefa, bo to może świadczyć o słabej kulturze osobistej.

Co więcej warto też sprawdzić, jak dużo czasu fryzjer przeznacza bezpośrednio swoim klientom. Czasami fryzjerzy przyjmują bardzo dużo ludzi w niedużym czasie. Ze względu na to poświęcają im zbyt niewiele uwagi. Zdarza się również, że wokół jednego klienta pracuje kilka osób. Kto inny kto inny myje włosy. W takich miejscach prawdziwy kontakt z klientem jest ograniczony, co może negatywnie wpłynąć na końcowy rezultat. Im fryzjer ma większy kontakt z włosami, tym bardziej je zna oraz orientuje się, czego potrzebują.

Ważna jest też komunikacja. Dobry fryzjer, doradza, słucha potrzeb, ale niczego nie narzuca. Dobry salon fryzjerski umożliwia też reklamacje w razie wpadki. Zdarzają się najlepszym, ale w zamian fryzjer powinien udzielić zniżkę, naprawczy albo nawet zwrot pieniędzy.

Wystrój salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski jest dla fryzjera najlepszą wizytówką, z tego względu jego wygląd jest szczególnie ważny. W tej kwestii podstawową rolę spełnia higiena salonu. Podczas swojej pracy fryzjer wykorzystuje te same narzędzia do stylizacji wszystkich klientów. Z tego względu w porządnym salonie wszystkie narzędzia są porządnie oraz systematycznie dezynfekowane i czyszczone. W sytuacji, jeżeli ktoś by się niefortunnie skaleczył lepiej, aby narzędzia były zdezynfekowane i nie roznosiły bakterii.

Istotne jest też to, w jakim stopniu personel dba o czystość salonu. Jeżeli na podłodze leżą nieusunięte ścięte włosy albo na przykład rozchlapana w trakcie mycia woda albo szampon to znak, że fryzjer jest strasznie niechlujny i lepiej go unikać. Dobry fryzjer zaraz po wykonaniu zadań, sprząta salon przed przyjściem następnego  klienta.

Warto również ocenić sam wygląd. Salon powinien zachęcać klientów do wejścia i poznania usług. Musi więc być przytulny i ciekawy. Salony fryzjerskie, które wyróżniają się charakterystycznym elementem lepiej zapadają w pamięć. Ponure, smutne salony zwykle nie wzbudzają zaufania.

Narzędzia i produkty

O tym co decyduje, że salon fryzjerski jest godny uwagi, a przyjmujący tam fryzjerzy są specjalistami, świadczy też jakość produktów oraz sprzętu, jakie są tam używane. Ostrość nożyczek, maszynek albo brzytw wpływa na efekty pracy fryzjera. Zużyty sprzęt będzie niedokładny i może narobić więcej szkody, niż pożytku. Im porządniejsze narzędzia, tym większa precyzja i pewność. Nawet najlepsze zdolności fryzjera nie pomogą, jeżeli sprzęt będzie zawodny.

Dobrze jest również spojrzeć na to, jakie produkty są używane przez fryzjera. Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie są o wiele lepsze od tych ogólnodostępnych, kupowanych w drogerii produktów. Mają one większe stężenie środków odżywczych i aktywnych. Co więcej wiele z nich pochodzi z lepszych źródeł – na przykład zawierają faktycznie naturalne ekstrakty. To sprawia, że są bezpieczniejsze i bardziej skuteczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Comments are closed.