Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Ważne pełnomocnictwa
28 October 2019
Dobry Fryzjer – wybieramy dobry salon
25 November 2019
Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Implantologia jest współcześnie nowatorską dziedziną stomatologii. Opiera się na wypełnieniu i odbudowie luk w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba wykonany indywidualnie, zazwyczaj z tytanu, zastępujący usunięty lub utracony uprzednio korzeń naturalny. Implant stomatologiczny pozwala na wstawienie nowej korony zębowej na miejscu brakującego zęba. Implanty umieszcza się w kość wyrostka zębowego.

Korona takiego zęba mocowana jest na dobre i dobierana kolorem i teksturą do innych zębów, by zminimalizować widoczność ubytku. Implanty zębów mogą imitować zęby pojedynczo, a także łuki zębowe. Implanty poprawiają komfort pacjenta przy jednocześnie najwyższym standardzie estetycznym. Chirurg stomatolog dopasowuje najwłaściwsze z dostępnych uzupełnień osobno dla każdego pacjenta. Po zabiegu zębowe widziane są jak naturalne zęby.

KIEDY STOSOWAĆ IMPLANTY?

Wszelkie ubytki zębowe zaleca się do bezzwłocznego odbudowania. Wskutek utraty zęba pojawiają się ryzyko powstania problemów ze zdrowiem. Sąsiadujące zęby mogą pochylać się z zębodołu czego powodem jest brak podparcia. Dodatkowo zwiększa się obciążenie, co prowadzi do ich ścierania. W miejscu ubytku zanika kość, z powodu czego później może dojść do wypadania zdrowych zębów. Zakłócony układ żucia negatywnie wpływa na stawy, czego skutkiem są nawracające bóle głowy oraz kłopotów ze snem i mową.

Najczęściej implanty wstawia się w przypadku braku pojedynczych zębów albo ze względu na estetykę. Braki powodują deformację twarzy. Przybiera ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadająca się żuchwa, cienkie usta, długi nos oraz liczne zmarszczki. Warto też zwrócić uwagę na to, że implanty zębowe zastępują protezy, które są często niewygodne i przesuwają się w trakcie jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Początkowym etapem jest konsultacja u stomatologa, w trakcie której realizuje się pełną analizę pacjenta i potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie wykonuje się wszystkie niezbędne badania, tak aby wykluczyć choroby, które mogłyby być przeszkodę. Zasadnicze są badania związane ze stanem kości.

Dopiero po odbyciu wszelkich konsultacji i badań chirurg stomatolog aplikuje implanty. Sam zabieg trwa kilkadziesiąt minut. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, zabieg jest bezbolesny. Podczas standardowego zabiegu wywierca się w kości otwór, gdzie stomatolog wstawia implant.

RODZAJE IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Typ implantów zawsze wybiera lekarz , a przed wyborem obowiązkowa jest konsultacja. Najpopularniejsze z nich i najczęściej wykorzystywane są implanty tytanowe. Tytan gwarantuje długofalowy okres użytkowania. Wadą tytanowych implantów jest ich estetyka. Z reguły implant nie powinien być widoczny, w niektórych przypadkach dochodzi do odsłonięcia obszaru szyjek zębowych , co prowadzi do uwidocznienia srebrnoszarego koloru implantu.

Alternatywą dla tytanowych implantów są implanty cyrkonowe, zwane też implantami ceramicznymi. Uznawane są za najbardziej estetyczną metodę, ponieważ przypominają naturalną tkankę zębową i mają wyższą odporność na ścieranie oraz działanie elementów zewnętrznych – korozję, a także zmiany temperatury .

ZALETY IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Implanty są przede wszystkim wytrzymałym i pewnym wypełnieniem ubytków zębów. Wyglądają i funkcjonują jak zęby naturalne, zapewniają absolutny komfort, dzięki czemu usuwają niepewność tak, jak jest w przypadku luźnych protez. Nie ma konieczności szlifowania , pobocznych zębów, tak jak w przypadku mostów protetycznych. Ponadto chronią przed zanikaniem kości, następującym po utracie zębów. Odtwarzają właściwe funkcje żucia, co pozwala na spożywanie jedzenia bez żadnych ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW ZĘBÓW

Przed wstawieniem implantu wymagane jest przeprowadzenie szeregu badań. Lekarz ocenia ilość oraz jakość kości, a także stan pozostałych zębów. Zazwyczaj organizm dobrze przyjmuje implanty, jednak istnieje wiele przeciwwskazań.

Całkowitym przeciwwskazaniem są ciąża i nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość wykonania implantów odbierają też choroby psychiczne i schorzenia wyniszczające organizm: AIDS, nowotwory, alkoholizm, narkomania. Również dolegliwości przyzębia i jamy ustnej, takie jak parodontoza, mogą uniemożliwić przyjęcie implantu zęba.

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Każdy implant jest ciałem obcym i dlatego możliwe jest ryzyko odrzucenia. Dobrze przeprowadzony zabieg minimalizuje to ryzyko. Najcześciej występującymi nieprzyjemnymi skutkami procesu leczenia są dyskomfort, opuchlizna tkanek i zasinienie. Może pojawić się również ból, na który zaleca się leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. W przypadku zwiększenia się węzłów chłonnych, bólu gardła czy gorączki należy niezwłocznie umówić się na wizytę do stomatologa .

CENY IMPLANTÓW ZĘBÓW

Wszczepienie implantów zębów to jeden z najbardziej kosztownych zabiegów w stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i zależne od wielu zmiennych. Oscylują między 1 800 do nawet 5 000 złotych za jedną śrubę. Do kosztu trzeba także doliczyć cenę diagnostyki, wszczepienia implantu, łącznika protetycznego, śruby gojącej i korony protetycznej. Ceny koron też są rozmaite i zależne od ich rodzaju. Im bardziej odporne i bardziej estetyczne tym cena jest wyższa. Może to być koszt rzędu od 500 do 1 200 złotych.

Po przeliczeniu cena pełnej procedury sięga od 4,5 do 8 tysięcy złotych.

Comments are closed.