Sklep internetowy – jak otworzyć

Piwo kraftowe - Maszyny rozlewnicze do piwa - minibrowary
Browar własnej produkcji – jak warzyć piwo
30 August 2020
mieszkania Toruń - home staging biuro nieruchomości
Nieruchomości Toruń – Dom do wynajęcia
30 August 2020
sklepy internetowe toruń -tworzenie sklepów woo commerce

sklepy internetowe toruń -tworzenie sklepów woo commerce

Dzisiejsze dni to ciągły proces rozprzestrzeniania się cywilizacji konsumpcjonizmu. Ludzie robią zakupy, nieustannie poszukują nowych produktów i łakną mieć coraz więcej. Nic nie świadczy o tym, że ten trend się szybko odwróci. Nabywanie luksusowych towarów to pierwsza sprawa, ale bierzemy pod uwagę jeszcze środki czystości, pokarm – słowem to, co jest nam potrzebne do funkcjonowania. Sporo z nas sprowadza swoje życie do ciągłego zabiegania i dzięki temu, nie możemy poświęcić wiele czasu na chodzenie po galeriach. Zbawieniem może być sklep internetowy – który może przynieść okazałe dochody.

 

Sklep internetowy – dlaczego i jak?

Z pewnością kojarzymy sporo modelowych jednostek, nie mających w ogóle wolnego czasu. Nabywają produkty hurtowo w supermarkecie co 14 dni, aby oszczędzić sobie notorycznego wybywania po kluczowe zapasy. W dzisiejszych dniach przykładowe sieci idą krok naprzód i oferują takim osobom dostawę towarów do miejsca zamieszkania.

Przeanalizowana już kwestia dotyczy zwłaszcza ludzi zalatanych, przebywających w nieskończoność w miejscu zatrudnienia. Nie pałają oni entuzjazmem, kiedy trzeba zrobić chociażby świąteczne zakupy. Te osoby ochoczo wykorzystują wtedy sklep internetowy oraz masowo zamawiają upominki dla rodziny. Tak więc – właśnie oni stają się naszą grupą docelową, jak widać na załączonym obrazku – wyjątkowo liczną.

 

Poznaliśmy podstawowy powód uruchomienia sklepu online, a więc musimy przemyśleć jak on ma się prezentować. Nie możemy próbować osiągnąć niemożliwego. Jeśli sklep internetowy ma nam wymierne zarobki, wtedy zaczynamy od tak zwanej analizy SWOT. Rozpatrzenie silnych oraz słabych stron, perspektyw i pułapek to absolutna podstawa. Obejmuje to kwestię tak naszego nowego sklepu, jak również rywalizujących podmiotów. Powinniśmy sprawdzić jakie parametry generują, i jak możemy się spośród nich wyróżnić.

 

W tym momencie koniecznie będzie zdefiniowanie grupy docelowej. Nie ma tutaj reguły. Założony przez Ciebie sklep online możemy skierować do Odbiorcy ogólnego, który znajdzie coś dla siebie wśród dużej ilości typów towarów, ale też przykładowo przyciągać do siebie po pierwsze kobiety, z powodu licznej oferty kosmetyków. Wszystko będzie zależeć od tego, jaki plan biznesowy przygotujecie. Sumiennie rozpatrzcie, czy dotarcie do Klientów z całej Polski lub za granicę jest możliwe z dostępnym budżetem. Jest taka możliwość, że będziesz musiał na początek skupić się na nieco mniejszym terenie – np. województwie.

Pamiętajcie, że stworzenie sklepu internetowego wiąże się bezpośrednio z działalnością gospodarczą. Konieczne będzie podjęcie któregoś z tych działań:

  • W przypadku gdy dopiero otwierasz własną firmę, przymusowo należy zarejestrować działalność gospodarczą – zrobić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym albo do Ewidencji Działalności Gospodarczej, wygenerować REGON w Urzędzie Statystycznym, pozałatwiać formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Gdy Twoja firma już działa, powinieneś wyłącznie dokonać zmiany w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), uzupełniając je o zapis dotyczący handlu w sieci.

 

Bardzo ważna rzecz dotyczy produktów. Kiedy już namyślimy się czy zaoferujemy coś branżowego, z ekskluzywnej branży, czy też produkty bardziej ogólne, produkowane na ogromną skalę, możemy się skupić na starannym dobraniu dystrybutora. Solidność, terminowość i zaufanie, to powinna być grupa cech, na jaką należy spojrzeć przy kontraktowaniu. Wiadomo, że czynnikiem kluczowym jest również przełożenie jakości na koszta. Taniej nie oznacza zawsze lepiej i odwrotnie. Dostawca już wybrany? W tym momencie należy zatroszczyć się o opisy oferowanych przedmiotów. Wielu się zastanawia – ale po co mi oryginalne opisy?

Wchodzimy w tym momencie w dziedzinę promowania. Nie możemy się oprzeć tylko na opisach producentów. Jeżeli pragniemy w niedługim czasie zwrotów inwestycji, to wtedy musimy postawić na jedyne w swoim rodzaju opisy produktów – chwytliwe dla potencjalnych Nabywców, ale oprócz tego – przygotowane zgodnie z zasadami pod SEO, żeby dobrze nam znana wyszukiwarka Google traktowała te opisy jako unikalne. Jeżeli nasza treść była już wcześniej gdzie indziej – wyszukiwarka zakwalifikuje nas negatywnie i nie zagwarantujemy sobie wysokiej lokaty w wynikach wyszukiwania. Jeśli chcemy oszczędzić czasu i zyskać dobrą jakość opisów, wówczas warto zatrudnić renomowanego specjalistę od SEO, który przygotuje je za nas.

 

Gdy już przypilnowaliśmy powyższego – czas na zagwarantowanie konkretnych form płatności. Do popularnych możemy zaliczyć:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Bez dwóch zdań powinniśmy też zapewnić Odbiorcom zapłatę za pobraniem i z góry. Istotnym jest, aby serwis płatności był odpowiednio zabezpieczony– najlepiej szyfrowaniem. Dzięki temu nasi Klienci obdarzą Was większym zaufaniem.

 

Sklep internetowy – kwestie techniczne

 

Zamysł jest, znacie już swoją konkurencję, mamy naszkicowany plan działania oraz odpowiednio spreparowane pod sprzedaż towary? Pora na sprawy techniczne.

Dobór oprogramowania nie potrwa pięć minut, gdyż może zdecydować o sukcesie sklepu. Nie musicie być ekspertami w tej dziedzinie, od czego są doradcy. Niekiedy wystarczy nawet bezpłatny software, ale jeśli nasz sklep ma się rozwinąć na dużą skalę – lepiej przeznaczyć środki na full serwis, a nawet na indywidualne oprogramowanie.

 

Domena niekiedy jest dostarczona w pakiecie z oprogramowaniem, ale też nie zawsze. Jeśli nie dostaniemy takiego bonusu – to wtedy będzie trzeba takową zakupić. Nie sprawdzą się tutaj skomplikowane rozwiązania – nasza domena musi być prosta, taka, którą bez problemów zapamiętamy i powtórzymy w gronie znajomych .

W dziedzinie hostingu szczególnie skupiamy się na rozmiarze i limitach związanych z transferem – hosting rzecz jasna musi być dostosowany do wielkości i zakresu działania naszego sklepu. Nie możemy się ograniczać do darmowych hostingów – przynoszą one zbyt wiele obostrzeń, hamujących rozwój naszego projektu.

sklep internetowy

Comments are closed.