Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – usuwanie tkanki tłuszczowej
25 October 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Ważne pełnomocnictwa
28 October 2019
Depilacja laserowa przegląd technologii

Depilacja laserowa przegląd technologii

Współcześnie gładkie ciało bez niepotrzebnego owłosienia jest celem, który pragnie spełnić wiele osób. Z tego względu, dostępne są różne sposoby usuwania włosów. Najważniejszymi cechami, jakimi powinna charakteryzować się depilacja porządnej jakości są trwałość, żeby włosy nie wyrastały ponownie za szybko i skuteczność, żeby metoda usuwała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowocześniejszym oraz obecnie najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która daje długotrwałe efekty. Wszystko to dzięki nieustannie rozwijającym się technologiom oraz sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest szczególnie zalecana tym osobom, które mają skłonności do wrastania włosków (te trudniej usunąć innymi sposobami) oraz tworzenia się drobnych stanów zapalnych albo krostek. Depilację laserową zwykle trzeba ponawiać, jednak seria zabiegów pozwoli usunąć włosy nawet na kilka lat.

METODY DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest możliwe dzięki kilku techniki. Zadaniem każdej z nich jest przyniesienie długotrwałego efektu gładkiej skóry. Od innych sposobów pozbywania się owłosienia, laserowe metody depilacji wyróżnia to, że eliminują nie tylko samą strukturę włosa w jego ponad skórnej części, ale także niszczy cebulkę, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa przy użyciu energii cieplnej, która bierze się z lasera. Światło wydzielane przez laser trafia do mieszka włosowego, gdzie jest pochłaniane przez mieszczącą się w środku melaninę. Dzięki temu struktura włosa ulega zniszczeniu, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tym sposobem trzeba ponawiać, ponieważ laser napromieniowuje wyłącznie te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostu. Należy więc poczekać aż włosy, które znajdowały się w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Depilacje laserową można wykonywać w odstępie kilku tygodni, w niektórych przypadkach nawet kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru skóry.

Osiągnięcie trwałych efektów wymaga wykonania od 3 do 6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się nawet przez kilka lat. Oznacza to więc pełną skuteczność i trwałość zabiegu. Dostępne są też zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w roku. Ponadto taka metoda daje komfort i poczucie pewności, a także zwalnia od potrzeby nieustannego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Minusem jest to, że może się nie sprawdzić w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się dzięki specjalnej maszynie, która przy użyciu cienkiej igły przesyła niewielkie natężenie prądu stałego oraz tym sposobem uszkadza cebulkę włosa. Igła musi być jednak wbita w każdą cebulkę włosa, ponieważ ta metoda uszkadza włosy pojedynczo. Średnio włos jest niszczony w ciągu 30 sekund. Z tego względu elektroliza jest długotrwałym zabiegiem. Zazwyczaj zależy to od miejsca oraz ilości włosków, które mają podlegać zabiegowi. Ten sposób depilacji może powodować niewielkie uszkodzenia skóry, ale one powinny zaleczyć się po kilku dniach.

Elektroliza jest oceniana jako jedna z najtrwalszych metod depilacji i najbardziej skutecznych wśród innych metod. Dzięki niej, z niewielkim poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z twarzy, pach i innych części ciała. Tak samo jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, czasami zabieg elektrolizy należy ponowić w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na niejednakowe tempo wzrastania włosów. Ponadto sprawdza się na jasnych i na ciemnych włosach, ponieważ zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny w strukturze włosa, a daje zadowalające efekty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, jeśli chodzi o sposób działania, ale różni się pod paroma względami. Przede wszystkim urządzenie, za pomocą którego termoliza jest przeprowadzana przesyła prąd zmienny o niewielkim natężeniu, ale o dużej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, który uszkadza strukturę włosa do samego mieszka. Ponadto igła trafia do cebulki włosa na około 1-2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas trwania zabiegu. To oznacza, że termoliza zdecydowanie bardziej nadaje się do usuwania włosów z większych obszarów (np. z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta metoda depilacji także może pozostawić po sobie niewielkie uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zwykle znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza usuwa jasne i ciemne owłosienie, a jej skuteczność jest zbliżona do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, które zniszczą wszystkie włosy, zepsute cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, dzięki czemu ta metoda jest niezwykle trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy termolizy i elektrolizy, ponieważ wykorzystuje na równi minimalne natężenie prądu stałego i połączenie prądu zmiennego i dużej częstotliwości. To daje tej technice przewagę nad pozostałymi i ze względu na to jest najskuteczniejszą metodą depilacji. W ten sposób uszkodzone cebulki włosów, nie regenerują się, co oznacza, że włosy nie rosną ponownie. Blend jest jednak zabiegiem długotrwałym, dlatego wykorzystuje się go w obrębie mniejszej powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi należy go powtarzać, ponieważ włosy da się poddać zabiegowi tylko w czasie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Comments are closed.