Sprzątanie biur i zakładów pracy

Termos turystyczny – jaki najlepszy oraz czym kierować się przy jego wyborze?
21 September 2020
Natryskowe ocieplanie pianką PUR
1 October 2020

Czyste biuro czy innego typu zakład pracy staje się wizytówką, na którą potencjalni klienci patrzą, podejmując współpracę z firmą. Mając na celu dobre wrażenie na osobach, które przekroczą próg budynku, warto zatroszczyć się o czystość. W zależności od powierzchni pojedyncza osoba sprzątająca na etacie może być zbyt mało, z uwagi na to wiele przedsiębiorstw decyduje się na zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej. Z reguły zaangażowanie specjalistów od sprzątania, jest zarówno wygodne, jak i oszczędne. Z uwagi na to nic zadziwiającego, że firmy sprzątające robią się znacznie bardziej popularne. Często zdarza się, że z tego rodzaju usług korzystają również osoby prywatne, wynajmujące do sprzątania osobistych mieszkań i domów.

Firmy sprzątające, a ich usługi

Usługa firm sprzątających zawiera wiele działań porządkowych. Decydując się na nawiązanie współdziałania z firmą sprzątającą, warto konkretnie wskazać w umowie, jakie usługi są niezbędne, a do tego w jakich godzinach i dniach powinny być wykonywane. Wielokrotnie firmy sprzątające wykonują usługi już po zakończeniu pracy pozostałych pracowników, a czasem sprzątają na bieżąco – np. w galeriach handlowych. Warto również wskazać częstość sprzątania. W małym biurze wystarczy porządkować 1 lub 2 razy w tygodniu, z kolei w miejscach, gdzie dzień w dzień pojawia się wielu klientów, powinno się sprzątać codziennie.

Obok częstości sprzątania, lepiej skupić się na oczekiwanych usługach. Fundamentalne oferty firm sprzątających to głównie odkurzanie, czyszczenie mebli i zamiatanie, mycie podłóg czy usuwanie śmieci. W usługi wlicza się też czyszczenie przestrzeni kuchennych (również np. obsługa zmywarki), toalet oraz klatek schodowych. Znaczna część firm sprzątających gwarantuje także pranie wykładzin czy tapicerowanych mebli. Dostępne są często okresowe usługi, np. mycie okien, witryn sklepowych, a także samych elewacji. Ponadto w okresie jesienno-zimowym można otrzymać ofertę grabienia liści czy odśnieżania podjazdów, a latem i wiosną doglądanie zieleni.  Wybór usług uzależniony jest od potrzeb danej firmy, jej rozmiaru i otaczającego ją terenu.

W jaki sposób wybrać dobrą firmę sprzątającą?

Wybór dobrej firmy sprzątającej powinno się rozpocząć od sprawdzenia proponowanych usług, aby zyskać pewność, że sprosta konkretnym potrzebom. Ponadto warto sprawdzić opinie i umówić się na spotkanie wstępne. Kontakt umożliwi samodzielną ocenę, czy opłaca się zaufać danej firmy sprzątającej. Większość z nich nie ma problemu zawieraniem umów , potwierdzających postanowienia pomiędzy stronami. Do firm , jakie namawiają do współdziałania na podstawie ustnego porozumienia oraz tych, o jakich ciężko odszukać więcej informacji, należy podchodzić z z dozą ostrożności. Dobra firma sprzątająca zatrudnia przeszkolonych pracowników, którzy mają stały dostęp do możliwości rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Istotną kwestią jest również sposób pracy. Zarządzanie pracownikami powinno odbywać się tak, aby realizowanie usług odbywało sprawnie i terminowo. Trzeba zwrócić uwagę też na utrzymanie harmonogramu pracowników i na dane list kontrolnych, dokumentujących częstotliwość przeprowadzanych usług. By wybrać rzetelną firmę sprzątającą, lepiej także jakimi posługuje się środkami czyszczącymi i urządzeniami używanymi do sprzątania. O ile klient nie planuje, że będzie samodzielnie udostępniał potrzebny sprzęt i środki czystości, powinno się sprawdzić, jakich preparatów używa dana firma sprzątająca . Czasami firmy polecają swoje usługi, gwarantując wykorzystanie najwyższej klasy środków sprzątających, jakich nie można nabyć w zwykłym sklepie czy drogerii.

Dlaczego warto nawiązać współpracę z firmą sprzątającą?

Zaufanie firmie sprzątającej może okazać się zyskowne z 2 fundamentalnych przyczyn. W głównej mierze takie rozwiązanie okazuje się zwykle mniej kosztowne, niż zatrudnianie osób sprzątających na etat. Co więcej, w sytuacji, jeżeli nie mamy osoby odpowiedzialnej za sprzątanie, angażując profesjonalną firmę, usuwamy taki obowiązek z pozostałych pracowników, dzięki czemu mogą skupić się tylko i wyłącznie na przydzielonych im zadaniach, jakie dają faktyczne przychody. Ponadto profesjonalne firmy sprzątają zdecydowanie precyzyjniej i dokładniej, a do tego w pełni dyskretnie, jeżeli dostosujemy czas przeprowadzania czyszczenia, aby nie zakłócał pracy pozostałych. Tą metodą przestrzeń miejsca pracy jest bez przerwy reprezentatywna, oczyszczona i nie odstrasza klientów. Ponadto firma sprzątająca zazwyczaj dba o potrzeby miejsca pracy. Kiedy kończą się ważne produkty codziennego użytku (np. papier toaletowy), zazwyczaj taka wiadomość jest przekazywana do właściwych osób, by nie dopuścić do sytuacji, gdzie mogłoby czegoś zabraknąć. Oczyszczone miejsce pracy oddziałuje również na samopoczucie pracowników i na ich efektywność. Korzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej to również komfort i oszczędność czasu, którego nie trzeba kierować na porządki, dzięki czemu prościej skupić się na firmie.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Comments are closed.