Kupujemy dom od developera -domy na sprzedaż toruń
Dom od developera
15 September 2020
Izolacja termiczna dachów i poddaszy ocieplanie pianką lub wełną
Izolacja termiczna dachów
17 September 2020
Klimatyzacja Toruń montaż klimatyzatorów do domu

Klimatyzacja Toruń montaż klimatyzatorów do domu

Współczesna klimatyzacja z rekuperacją

Właściwe powietrze w pracy czy w domu, rzutuje nie tylko na nasze samopoczucie, ale też na naszą efektywność. Dobra jakość powietrza oraz przyjazna temperatura, wyznaczają podstawę naszej wygody i dodatnio oddziałują na zwiększoną motywację i chęć wykonywania zadań. Żeby zagwarantować sobie komfortowe warunki o każdej porze roku zwykle rozważamy zakup klimatyzacji. Jako pewny zwycięzca pośród wszystkich wentylatorów, klimatyzacja najskuteczniej wyrównuje temperaturę wewnątrz domu dając nam komfort w ciągu lata. Jedynym minusem tego wynalazku jest to, że klimatyzacja chłodzi powietrze, jakie już jest wewnątrz i nie gwarantuje dopływu świeżego powietrza. W tym zakresie doskonale radzi sobie mechaniczny system wentylacji, tzw. rekuperacja. Na czym polega fenomen rekuperacji i co sprawia, że warto łączyć rekuperację z klimatyzacją? Wszystko po to, żeby wypracować jak najlepszy komfort.

Klimatyzacja i rekuperacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie zachowanie komfortowej temperatury wewnątrz mieszkania latem, kiedy walczymy z uderzeniami gorąca. Nowoczesne klimatyzacje pozwalają nam na nastawienie najlepszej temperatury wewnątrz domu, dając chłód i komfort cieplny niezależnie od tego, jaka temperatura panuje na zewnątrz. System działania klimatyzacji opiera się na ochładzaniu powietrza do wskazanej wartości. W mieszkaniach i domach zazwyczaj używanymi klimatyzatorami są klimatyzacje split. Ich wewnętrzna część odpowiada za ochładzanie powietrza wewnątrz, natomiast ich zewnętrzna część usuwa gorąco z mieszkania. Szczególnie nowoczesna klimatyzacja uzbrojona jest w elementy eliminujące roztocza, kurz oraz bakterie i alergeny. To nie oznacza, że klimatyzacja przydaje się jedynie latem. Znaczna część klimatyzatorów może także ocieplać powietrze. Nie zastępuje to oczywiście centralnego ogrzewania oraz pozostałych systemów grzewczych, jednak spisuje się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja działa w zakresie wentylacji domów. Na temperaturę panującą wewnątrz oddziałuje wiele czynników, ale koszty chłodzenia i ogrzewania pomieszczeń pochodzą ze strat ciepła. Zwykle wentylacja wynosi powietrze ciepłe i pobiera z zewnątrz zimne. Do unormowania temperatury w środku domu czy mieszkania, powietrze zimne trzeba rozgrzać, na co przeznaczana jest znaczna ilość energii stworzonych do tego urządzeń. Wydajnym pomysłem jest instalacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje gorąco z wentylacji. Z tego powodu rekuperator ogrzewa wpływające chłodne powietrze, stosując ciepło wylatującego powietrza. Taką metodą minimalizuje zapotrzebowanie na ocieplanie powietrza z dodatkowego źródła. Dodatkowo rekuperator wyposażony jest w filtry, jakie osłaniają jego wentylatory i tą metodą filtrują powietrze wpływające do mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – optymalna metoda na dostarczanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – na co się zdecydować? Zastanawiamy się, na jaki z tych systemów lepiej się zdecydować. Jeśli decydujemy się na zakup któregoś z nich, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Dobra wentylacja powietrza nie tylko redukuje nasze zapotrzebowanie na ogrzanie lub schłodzenie pomieszczeń czy też filtruje powietrze. Zapewnia nam wysoką oszczędność energii oraz osłonę przed wilgocią, alergenami i zanieczyszczeniami, a do tego stale świeże powietrze. Klimatyzacja natomiast dba o nasz termiczny komfort. Najlepszym systemem zapewnienia komfortu wewnątrz mieszkania jest zestawienie tych dwóch systemów i zakup rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi dodanie korzyści z posiadania wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma też korzystny wpływ na systemy grzewcze, dlatego instalacja rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety montażu nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Instalacja systemu rekuperacji i klimatyzacji posiada sporo różnych zalet. Największą z nich jest termiczny komfort wewnątrz domu oraz dopływ czystego i świeżego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Bez względu na sposób działania systemów, mamy pod kontrolą temperaturę oraz usuwany występowanie niepożądanych przeciągów. Dodatkowo używając nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji ograniczamy koszty dogrzewania oraz wychładzania budynku, za sprawą gwarantowanej wysokiej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pokoi sprawia, że da się odizolować się od gwaru ulicznego. Wykorzystanie systemu ma też dodatni wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie. W ten sposób kontrolowany jest poziom wilgoci powietrza, co oznacza, że nie ryzykujemy powstawania grzybów i pleśni. Te wymienione zalety świadczą o porządnej jakości systemów. Ich dobry wpływ na termiczny komfort znajdujący się wewnątrz budynku zachęca do tego, że warto pomyśleć nad montażem klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzacja

Comments are closed.